مراسم افتتاح اولین موزه تشریفات بین المللی کشور سه‌شنبه هشتم شهریورماه در ساختمان شهرداری یزد و با حضور قائم‌مقام وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - حامد سلطانی در این مراسم با اشاره به اینکه تعامل و ارتباط میان شهرهای خواهرخوانده یکی از مقوله‌های بسیار مهم در حوزه‌های مختلف است، اظهار کرد: موزه تشریفات شهرداری یزد به عنوان نخستین موزه تشریفات دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌های کشور طراحی و پایه‌ریزی شده است.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد با بیان اینکه در ساختمان این موزه تلاش شده است از سه سبک معماری سنتی، کلاسیک و مدرن استفاده شود و به همین دلیل جذابیت خاصی به نمای دیوار داده است، گفت: در بخشی از این موزه، با استفاده از سازه‌های چوبی، نمایی از کویر یزد ایجاد شده و بخشی از اشیای نمایشگاه در این قسمت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار در موزه تشریفات دیوارنگاره‌ای گچی، برگرفته از طرح‌های مرتبط با آئین و رسوم و معماری سنتی و توسعه‌یافته یزد به‌کار گرفته شده است که در نوع خود منحصربه‌فرد است.

سلطانی با بیان اینکه در این نمایشگاه اشیای هدیه شده از شهرهای خواهرخوانده یزد گردآوری و نگهداری شده است، افزود: تعدادی از این اشیا توسط ادارات و نهادها نگهداری می‌شد که با تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته از جمله با استانداری یزد، این اشیا تحویل شهرداری شد تا در این موزه نگهداری شود.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

کاربرگ فنی و گزارش عمرانی از موزه تشریفات و اموربین الملل شهرداری یزد (هـدایـا)
  • Responsive Image
  • Responsive Image
  • Responsive Image
  • Responsive Image
  • Responsive Image
  • Responsive Image
Responsive Image
Responsive Image