اولین دفتر نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات (IAA) کشور در یزد

سازمان جهانی تبلیغات (IIA)در سال ۱۹۳۸ در نیویورک تاسیس گردید و با پیوستن ۱۵ کشور پیشرفته صنعتی تا سال ۱۹۵۳ سیر جهانی شدن خود را طی نمود. در حال حاضر بیش از ۸۰ کشور جهان دارای دفاتر فعال و اکثر انجمن ها، اتحادیه ها، فدراسیون ها و سازمان ها و نهادهای بین المللی حوزه ی بازارسازی، بازاریابی، تبلیغات و رسانه در سطوح ملی، منطقه ای، قاره ای و بین المللی عضو این سازمان هستند. دفتر نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات در جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۱۴ بر مبنای قوانین موضوعه داخلی و بین المللی تاسیس شده است.نمایندگی این سازمان در هر کشور به عنوان مرجع قابل اعتماد علمی و همکاری های بین المللی شناخته می شود. امروزه صنایع، تولید کنندگان و متخصصان بازارسازی و تبلیغات تجاری می توانند از طریق این سازمان به دانش فنی و پشتوانه تجربیات فوق العاده در مسیرهای استاندارد سازی رفتار با جامعه مخاطب دست یابند.

اولین دفتر نمایندگی سازمان جهانی تبلیغات (IAA) کشور در یزد (کمیسیون منطقه مرکزی کشور یعنی یزد ، کرمان و اصفهان ) با حضور شهردار وقت یزد و کمیسر عالی سازمان جهانی تبلیغات در جمهوری اسلامی ایران و اعضای شورای اسلامی وقت شهر یزد در سال  و با هدف تفاهم، تعامل، حمایت و همکاری متقابل طرفین جهت تقویت و ارتقاء توانمندی های داخلی و بین المللی 1398افتتاح شد.

یزد از جمله شهرهای باستانی ایران است که تیرماه  ۱۳۹۶ ، ۲۰۰ هکتار از ۷۵۰ هکتار بافت قدیم آن نزد سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو( به ثبت جهانی رسید   و سازمان تبلیغات جهانی از جمله فرصت های تبلیغاتی بود که یزد میتوانست با پیوستن به این سازمان هرچه بهتر به جهانیان شناسانده شود . که در همین راستا تفاهم نامه بین شهرداری و سازمان جهانی تبلیغات با هدف معرفی یزد به جهان، حضور گزارشگران رسانه‌های عضو سازمان در یزد و تهیه گزارش درباره این شهر، آموزش جامعه مخاطب و اهالی یزد به چگونگی رفتار با جهان و همچنین حضور اعضای شورا‌های سایر کشور‌ها در یزد منعقد گردید.